www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Меню

Галерия

Списък от албуми :: Последно качени :: Последни коментари :: Най-гледани :: Най-високо оценени :: Търсене

Галерия > Българско тенгриянство и Саракт 
ИМЕ НА ФАЙЛА  +   - 
ДАТА  +   - 
DSC00210.JPG
DSC00210.JPG
DSC00208.JPG
DSC00208.JPG
DSC00196.JPG
DSC00196.JPG
DSC00193.JPG
DSC00193Още един дар от Субан за мен, тази година на 2 октомври при копане на дупки за нова фортификация срещу Пастърмажицкуну дяти, Шагълчи, (сага, която тече при мен цело лято и нема да изтече с годината Верени, определено, освен, ако не стане нещо черезвичайно) изгребвайки камъни от дупката и хоп, я, некакъв странен по форма камък, а то, драконче. По принцип, тази година се оказа, нещо като моя лична, другите сякаш се самоизлючиха или беха изключени от нея. Изпаднаа кат чували с картоле;)))
DSC06594.JPG
DSC06594
DSC06585.JPG
DSC06585
DSC06583.JPG
DSC06583Кремъчната стрела от Ситово - 8 май 2024 г., дара на Годината Верени. Извадила го е къртица на къртичината си, отгоре до "магарето" ми за дърва. Първоначално си помислих, че е шлюпка от борова кора. Ситово винаги има с какво да ме изненада, всяка година с по нещо. Разбира се, годината почти си мина и аз чак сега, ще го публикувам тук. По принцип, нямах настроение,защото тази година, все едно, че ми е лична година. Другите, просто беха изключени или са самоизключиха в една от най-българските години в нашият календар. както и да е, за тях си е, за мене, втори дар от Верени на 2 октомври в Ситово. Все, още не мога да разбера, какво иска да ми каже Субан с това. Вероятно, да не се отчайвам;)))Педерасите един ден ще си отидат;)))
Субан и Шурале в двубой.jpg
Субан и Шурале в двубойСубан и Шурале в двубой помежду си. Отново разказаното в "Сказание за Чулман" се потвърждава от находките от източните саки!
https://en.wikipedia.org/wiki/Saka
Верени-Праужда Белоградчик-1.jpg
Верени-Праужда Белоградчик-1Слабака, който Субан Верени превръща в змей-богатир. А също така, мове да се приеме и за образа на Иджик Алабуга Бармакти, както и за образ ана самият Субан Субаш. Това, отново е на църквата в Праужда. Разбира се, такива работи по гръцките църкви нема да видите. Там ша видите изпедепсани, некви малоазийски езичници станали християни, убити заради това и канонизирани като "мъченици" и "светци" и един разлагащ се Христос на кръстта (Rotting Christ), но никога нема да срещнете, ето тези особености на българското православие, което е всъщност тенгриянско православие;))) Има там некви кръстове за зор-заман, ма останалото е Тенгри и свързаните с него божески и човешки персонажи, обичаи и вярвания. Истината е, че, тва повек, никога нема го видим занапред в бъдещите църкви и параклиси, те са изцяло в гръцки стил, т.е. Гърция ще използва максимално това, че сме в ЕС и че ние искаме да имаме къщя на Беломорието, за да ни погърчи и превърне в гърци. Не, че имаме нещо против, като гледам така!
Верени-Праужда Белоградчик.jpg
Верени-Праужда БелоградчикСимвола на Годината Верени на църквата от с. Праужда, Белоградчик
DSC07373.JPG
DSC07373Kaкво щях да ви кажа, още да, венеца на върха на кладата, може да се тълкува сякак, дори кабалистично като Кетер - корона;))) и като еньовденски венец. Но, не това е смисъла, който влагам;))) Символизира Илат (Ил/Ел на тюркски) - Цъфтящата страна , империята на Укряч Кимер установена на Балканите и Мала Азия. По-късно това понятие, гърците променят в Еллада;))), но истинското име е Илат и е българско, означава "Цъфтяща страна" или в другият смисъл Процъфтяваща Държава. Така че, ДА ГО ДУХАТ ЕЛИНИТЕ!
Оригинална лазарска носия.jpg
Оригинална лазарска носияОригинална лазарска носия от Пирин представена от Натали Стефанова, изпълнителка на песента "Руси коси"
https://www.youtube.com/watch?v=S7VDf-VUcOM На нея, ясно е изобразен символа на алпа Субан - "Х"
Stolovatetz_stellae_Razlog_Museum_Bulgaria.jpg
Stolovatetz_stellae_Razlog_Museum_Bulgaria;))) Недоказана принадлежност към древнотракийската култура?;))) Категорично, няма такава принадлежност! ;))) Другият вариант е въпросната култура да няма нищо общо с представите на Фол и Серафимов;)). Състоянието, в което, където и да погледнеш, да виждаш траки е болестно състояние:))) Ако съществуваше подобна духовна представа, тя щеше да бъде несъмнено отразена митологично в олимпийската религия, както модерно се изразяват апологетите на Фол, днес. Ние не срещаме подобна представа. Да, там змейската форма на определени олимпийски ебливци;))) е налице, но не и драконовата слънчева лодка, която донякъде, в някаква степен чрез образа на Мехен я намираме в Египет, а чрез Нехебхау и Урей като близък идеен образ. Защото това са позитивните драконови образи в Египет, другите ядат трупове;))) и са злонамерени спрямо Ра, като един Апеп, например. Инак, драконовата слънчева лодка е изцяло източна и далекоизточна представа;))) , но в случая с плочите от м."Столоватец" гр. Разлог имаме точно "драконова лодка" или двуглав дракон, чието точно българско наименование е Барадж (двуглав) - братята близнаци Кубар и Субан. Колкото до жреца, който храни Барадж, този образ го имаме и в Китай. Разбира се, той там събужда Субан Барадж, храненето е след това, но е налично - с оризови топки. Тези "топки-храна" определено ясно символично са изразени и в плочата от Столоватец, а жреца със стърчащия чеп, всъщност е антропоморфен змей! Това може да се счете двуяко - и като човешка форма на алпа, змеят-витяз и като жрец с драконово одеяние. Разбира се, натопорченият чеп, не бива да ни учудва, ако чепа не се топори, бедата ще ни събори;))) Както се и случи на българите, днес. Тук имаме и календарните взаимоотношения на годините Дванш-Верен, но плодовитостта е несъмнена. Имаме размяна на сили характерна за алпа Дванш и годината Дванш - аз ти давам храна, а ти ми даваш твоята плодородна потентност. Както казваме и до днес "ранътъ прай борбътъ";))) Да не забравяме, че именно в човешката си форма, Верен люби девойките и създава мъжете на силата.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%B8_%D0%BE%D1%82_%D0%A1%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%86

" На най-голямата каменна стела е изобразено лъчисто слънце, разположено в средата на ладиевидно изобразен двуглав дракон, пред който е изправена мъжка фалическа фигура, бъркаща с лявата в устата на змея.[6]"

...според научната интерпретация, вероятно посветено на слънцето, датирани от края на бронзовата и началото на желязната епоха, но с все още недоказана категорична принадлежност към древнотракийската култура.[1]"
Warring_States-Han_Jade_Dragon_29 - Jade-carved dragon ornament from the Warring States period 403–221 BC.jpg
И пак: S-C !
С-образният нефритен тотем от култура Хонгшан ок 4700–2920 г  пр н е.jpg
С - Субан!;))) С-образният нефритен тотем от култура Хонгшан (ок. 4700–2920 г. пр.н.е.)
Сказание за Чулман-съвременни свидетелства-съпоставка-1.jpg
Сказание за Чулман-съвременни свидетелства-съпоставка-1.jpg
Сказание за Чулман-съвременни свидетелства-съпоставка-2.jpg
Сказание за Чулман-съвременни свидетелства-съпоставка-2.jpg
Сказание за Чулман-съвременни свидетелства-съпоставка-3.jpg
Сказание за Чулман-съвременни свидетелства-съпоставка-3.jpg
Змей  - село Пирин Гоцеделчевско.jpg
Змей - село Пирин ГоцеделчевскоСкулптурата е зле, определено. Скулптурът, въобще не е вникнал в същността на Субан Верени, просто е любител на "френската любов", няма лошо стига и на жената да й харесва, но скулптурата не изобразява същността на Субан Верени, той не е рептил! Трябваше да е момък с могъщо тяло със змейски атрибути, примерно от кръста надолу змей с крила вместо ръце или ръце като крила със седем плитки и т.н. Някой е трябвало да контролира скулптура, да не изобразява сексуалните си фантазии

Змей витяз, девойки люби,
Ой, Субане, мой Субане!
И превръща ги в съпруги,
Ой, Субане, мой Субане!
На Субан жена, щом станеш ти,
не си царица, разбери!
Но ще познаеш горестта, що утешава гордостта!
Субан как силно люби, тъй бърже и разлюби
в сърце му - не една жена,
но любовта му - към една!
Тя, неговата майчица любима!
Умай бийке е несравнима!
И за да счупиш таз несгода,
да обърнеш таз прокоба,
съдбата своя изкови
Чак Чак Байгал бъди,
към Слънцето се устреми
И със Субан, едно стани!
Британски музей-свастика от Сердика.png
Британски музей-свастика от Сердика
Амулетче конник.jpg
Амулетче конник"Кобанска култура" сиреч Българска култура ;))) Който разбира, тук са спира, който не разбира, отлита при Серафимов да му дудне за траките;))) Горното прилича на драконче, а долното е от въпросните наши "кончета амулети";))) само че, вероятно поне хилядолетие по-рано;)))
Змееборчески сюжети от Добруджа 1928.jpg
Змееборчески сюжети от Добруджа 1928Подобни змееборчески пропагандни сюжети само показват духовният хал, на който е бил и тогавашният българин. Първом, змеят излиза от водата. С подобен змей, не се бориш, принасяш му жертва на брега на водоема. Ако искаш да имаш наистина реколта;))) Господ Бог Йехова, отгоре, нема ти прати дъжд, вервайте ми;))) Защо? Защото, тва е все едно да се бориш със Създателя си. Разбира се, не е невъзможно. Богоборчеството е широко разпространен обичай сред евреите, т.е. при кочан-парчан резли нациите;))) Най-долните народи - рязаните!
Дракони и Заекот погребална могила Волжка България.jpg
Дракони и Заекот погребална могила Волжка Българияhttps://cyberleninka.ru/article/n/o-proishozhdenii-obraza-drakonov-na-plastine-iz-shilovskogo-mogilnika/viewer1 коментара
Годината на Дракона.jpg
Годината на Дракона
DSC05314-1.jpg
DSC05314-1
Символа на Тангра Субан 514-header.jpg
Символа на Тангра Субан 514-headerСимвола на Тангра Субан Същият зографисах по ъглите на Огнището, заедно с сарманите, плуговете за Акатуй!
https://www.meteobalkans.com/novini/astronomiq/astronomi-nablyudavaha-parvoto-za-dekemvri-moshtno-slanchevo-izrigvane-ot-klas-x2-85?fbclid=IwAR1eSIwPKXYLMjAEOIqmsjdXz5M1L9SnWsKK4vBgYWURZ1hOlDsQ1rSDlG4
Елхичке гори.jpg
Елхичке гори
baraj.png
гр. Казан, Волжска България
Леу Субан Барадж Трек.jpg
Подготовка на Свещеното Огнище за Годината Верени
 
29 файл(а) в 1 страница(и)



[ xcGallery powerd by dev.xoops.org ]