www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Относно образованието и учебниците в средните у-ща


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Относно образованието и учебниците в средните у-ща
Йордан_13
Публикувано на: 15.8.2024, 11:04
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 309
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



https://www.youtube.com/watch?v=RVKuCUbFW4w...GO5lzgFLgwJDomQ

Учене по учебника на Костадинов?:))) Забравете!;))) Учебника на Костадинов е еквивалент на старите учебници по история в социализма с религиозни редакции в него. Какви? Ами, напълно е премахната Бащината Вяра на Българите. Какво са изповядали, българите преди Борис Първи, там просто отсъства, въобще не се говори;))) За религиозните възгледи на българите започва да се разказва с темата за Борис Михаил. Това е християнски учебник по история, а историята е безпристрастна наука, тя трябва да разкаже събитията с техните факти, както са, а интерпретацията им е въпрос на дискусия в учебният процес. Аз така съм учил история. Моят учител Костадинов, беше много добър - учим по един държавен учебник, но след това започваше голяма дискусия с въпроси "Защо", "Как" , т.е. преминавахме във философската част на историята, в тълкуването на историческите събития. Костадинов, моят учител ни караше да търсим какво стои зад тях, движещият им механизъм. Това много ми допадаше и историята бе единственият предмет, в който имах по 5,6 шестици и те се пишеха, поради дискусиите след урока, т.е. има предмети, в които трябва да има час за дискусии. Така че, важен е не само учебника, но и вещината на учителя по история да преподаде и да предизвика интерес от страна на ученика към материята. Днес е така - ние учим с децата си! И аз често се питам: тогава, за какво са учителите?:))) И то, учим ние (детето, не е сигурно, дали нещо научава), нещо, дето веке не ми трябва, а мен много неща в тоа материал ме дразнат откровенно и ми иди да убия много хора! Да дадем пари за частни уроци? Да го духате, мамичката ви гнусна! Пари ша ви давам посерковци, че ми го лапате, мазен, че ми го лапате! И миризлив!
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020