www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Пръстена от Кокалянски Урвич


  Reply to this topicStart new topic

> Пръстена от Кокалянски Урвич
Йордан_13
Публикувано на: 17.7.2024, 13:52
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 302
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



https://www.voininatangra.org/modules/xcgal...6035&fullsize=1

Двуглавият орел го виждаме още в Хетската държава. Той е много древен символ, но древнобългарски, част от символиката на българското тенгриянство. Двуглавият орел при нас е всъщност орлица, а вписана в Слънцето, както е в случая е символ на Слънчевата невеста или съпруга или небесното съпружество. Това изображение на двуглав орел вписан в Слънце, което в случая е представено като шестлистно стилизирано цвете се среща и на пода срещу дверите на олтаря на църквите, но много рядко. По принцип се смята за символ на Константинополската патриаршия, но имайки впредвид древността на символа и контекста на находката, която е в църква с ритуално счупени и заровени кандило и кръст, аз лично приемам, че въпросният носител е от тенгриянско жреческо потекло превърнато в християнски духовници, но незабравили бащината си вяра. https://www.ploshtadslaveikov.com/prasten-s...gHOwMxtUCmpLp-w

Небесното съпружество на Мар и Умай
https://www.voininatangra.org/modules/xcgal...E2%E0%ED%E5.jpg



Айде, сега, искам бурни овации и ръкопляскания съпроводени с дюдюкания и освирквания!;))) Аз, мога да не знам подробности около разкопките, които и умело се скриха и не ми се разказаха, само подметнаха, но интуицията ми работи на 6;))) Искам да знам, този гроб странично ли е изкопан в скалата, както изглежда на снимката или надолу в нея. С една дума и да се крие, няма смисъл! Българската държава е Тангра! Разберете го и колко по-бързо го разберете и признаете, ще получите, своето бъдеще, инак е... Държавата, цялата ще стане едно Свещено Огнище, на което ще бъдете свещени жертви!
===========================================
Под нейните основи се откри една стена от по-ранна сграда от IX-X век с характерните пръстени с пентаграм, орлета и розети, които са широко разпространени в Първото българско царство. Тя е в непосредствената близост до мястото, където трябва да е разположена жилищната кула на управителя. И тъй като говорим за дълъг период от време, вероятно семейството му е погребано вътре и около тази църква.
Но върху халката на открития пръстен има една шестлъчева розета, каквато сме виждали и при първата църква. Има и царския символ орел, който го срещаме върху ботушите на цар Иван Александър, изобразен в неговото Четириевангелие. Та тази розета с неговия знак показва една принадлежност към българската култура и към търновския трон. Тоест може да допуснем, че той е принадлежал на един от управителите на крепостта, даден му от царя."

https://www.dnes.bg/obshtestvo/2024/07/17/p...-K_ZkOZsv5egMqA

PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 17.7.2024, 18:20
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 302
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



https://www.voininatangra.org/modules/xcgal...6042&fullsize=1

Светла Миланова:
Бижутата са много интересни! Първата висулка от ляво на дясно е със символа на безкрайността - този който сега използва фбук. Полегналата осморка е инкрустирана върху захлупен полумесец, А , ако обърнете внимание на бижуто , върху което има изображение като на емблемата на Мерцедес . Което показва, че всичко съвременно е добре забравено старо! Нищо ново под слънцето! Символиката и окултният смисъл на бижутата подсказва за ритуали и познания, които векове наред са били забравени!

Йордан Стайков/Светла Миланова:
Чак твърде окултни,не, но са забравени познания от самите българи, не от някой друг. Бижуто със "захлупеният полумесец" е уникално с това, че съчетава лунна и слънчева символика едновременно, т.е. небесното съпружество между Мар и Умай, която на пръстена е двуглавата орлица, която все още пази идентичността и чистотата на женският принцип, в това "бижу", те са вече едно тяло и едно цяло, постигната е хармонията между мъжкият и женският принцип и това се изобразява с днешният символ за безкрайност, който е всъщност, тук, змиевидната сила, която хармонично съчетава двете начала. Бижуто с знака на "Мерцедес" е символа "триквестер". Обикновено, той се използва в древнобългарското разбиране за водослива на две реки в трета, което в Индия се нарича "сангам" или "тривени сангам". На такива места, българите са градяли своите градове, поселища, храмове. В случаят с Урвич, виждаме просто спазването на тази традиция. Там, на водослива, обикновено се изгражда мост, който е прехода и коридора между два свята. Затова, навремето, когато ме питаха за значението на символа I Y I , той е символ на основаването на Българската държава, чиято столица или първи град е по правило или на водослива на две реки или от двете страни на този водослив, т.е. I .... I, като тези два символа могат да се тълкуват и като колони, стълбове, колове, забити мечове, дървета и т.н. и т.н. свързани с ритуалността на основаването. Оттам този символ преминава във Футарк-а.
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020