www.Voininatangra.org
 
 
 
АКТУАЛНО   МАТЕРИАЛИ   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Форум на Движението -> Сайта на волжските българи


Страници: (3) 1 [2] 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Сайта на волжските българи
Канатица
Публикувано на: 24.7.2010, 15:09
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 927
Участник # 1 054
Дата на регистрация: 25-July 07



Тъй като съм съгласен с горните мнения на Йордан, искам да ви покажа това (от блога "Борба за силна България"):
QUOTE
Казват: „чужбина дом не става!“. Разбира се – дома е в твоята родина. А какво се случва в нея?

Редом с огромния и колосален проблем с демографските тенденции, според които след броени години българите ще са малцинство в една циганско-турска република България, стои и проблема с емиграцията. Докато българската нация изчезва и остават все по-малко хора, които да бранят Родината хората бягат в чужбина и зарязват род и Отечество. Зарязват го с жалки оправдания на усти:

„В чужбина ще взимам повече!“ , „България е много зле, ако се оправи ще се върнем…“

Нямат нравствени ценности българите днес. Нямат и капка обич и тревога за България. На тях всичко им се свежда до това да взимат повече пари и да си купят кола на кредит. Какви „висши“ цели тласкат хората към необятната чужбина и слугинщината, която ги чака там. Берачи на маслини в Гърция, миячи на чинии в САЩ – ей ти такива „престижни“ работи работят младите българи, защото ще взимали повече пари. На първо място младия емигрант си мисли, че в чуждата страна го чакат с отворени обиятия нищо, че ще вземе работата на някой испанец, ако отиде в Испания, например. Но това е просто патриотизъм. Работодателите виждат в българския т.нар „гастербайтер“ евтина ръка, готова да работи за жълти пари от сутрин до вечер. Но въпреки всичко заплащането за нашия стандарт е по-високо. Но за стандарта там – напротив. Всъщност, какво ни интерсуват нас тия подробности? Това са си техни грижи, които сами си създават зарязвайки България. Но мен ми се ще да коментирам шаблонната фраза на емигрантите: „България е много зле, ако се оправи ще се върнем…“ Така, драги! Значи излиза, че ако ние, които не сме зарязали България, за да бъдем слугинчета в една чужда държава, успеем да оправим България вие ще се върнете от чуждите страни, в които слугинствате?

Обаче, „Чакай..!“ ще ми каже някой и ще допълни: „Те имат право…наистина тук условията са по-лоши“. Да, така е. Но са по-лоши именно заради ибрикчийството и бягането от проблемите и безразличието спрямо националните проблеми, въпроси и неправдите, извършени именно спрямо всички нас. Българи са умирали от глад, от жажда, умирали са по бойните полета за България, за да може тя да съществува и до днес. Емиграцията е предателство спрямо род и Родина! Това да се знае и помни и да се осмисли най-вече! Трябва да се изправим срещу проблемите и да оправим нашата си България, наместо да бягаме да гурбетчийстваме из чужбина.

Ей ги на – виж ги тия цигани, които живеят по гетата. Един ден целия народ ще се състои от цигани, а цялата държава ще е едно голямо циганско гето. И на фона на заплашителното им множене ние мрем и застаряваме, пък на всичкото отгоре около 4 милиона българи са избрали да живеят в чужбина. На фона на демографските  показатели да зарежеш България е директна подкрепа към множащите се етноси, които заплашват да завладеят България в близките години. И какво…вие там колкото и да получавате, каквото и да успеете да си купите вие сте продали единственото и най-ценно нещо: Родината си!

Младите хора – двигателя на нацията бягат през глава в чужбина…ето, вижте малко цифри:

„Няма официална статистика, но се предполага, че българите по света са между 3 и 4 милиона души.Това каза председателят на Агенцията за българите в чужбина Райна Манджукова, която се включи в провеждащата се във Варна Втора сесия на Световния парламент на българите.“



Работата е сериозна, а народа хич не си дава сметка, че е на път да изчезне, а цигани и турци да се превърнат в господари над следващото поколение българи! Жал ми е за децата, които ще се родят в бъдеще…жал ми е, обаче насила хубост не става! То трябва  да се осъзнае тоя народ и да спре да тегли на раменете си тия, дето утре ще се окажат палачите на българската нация. Не, че вече не са палачи, де…обаче това е нищо сравнение с това, което ни очаква. Да, очаквайте и се примирявайте – в това сте най-добри! Очаквайте: Демографска катастрофа, превръщане на българската нация в малцинство в собствената си държава, а циганите в новите й господари. Той Ботев хубаво го е казал:

Тежко, тежко! Вино дайте!Пиян дано аз забравя

туй, що, глупци, вий не знайте

позор ли е или слава!

Да забравя край свой роден,

бащина си мила стряха

и тез, що в мен дух свободен,

дух за борба завещаха!


Предпочитам да съм сиромах в майка България, отколкото слуга в чуждата страна! Предпочитам да съм тук и да се опитам да помогна на България, отколкото да тръгна в чужбина воден от идеята, че ще печеля повече пари. Плюя ви на парите…те не могат да откупят и буква от славната българска история, не могат да откупят и цветенце от красивата ни природа. Не могат да подкупят тирана и да го накарат да си ходи там откъдето е дошъл! Само здравия български юмрук ще стори това и е време всички да го осъзнаем! Българи, борете се за България! Емигрантството означава да поставиш собствените си нужди над тези на Родината!
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 24.7.2010, 18:57
Quote Post


Админ
*******

Група: админ
Съобщения: 16 719
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



България е много зле, ако се оправи ще се върнем…“ Така, драги! Значи излиза, че ако ние, които не сме зарязали България, за да бъдем слугинчета в една чужда държава, успеем да оправим България вие ще се върнете от чуждите страни, в които слугинствате?
======================================================

Нам такива люде не ни требват! За Възраждането на Българският Саракт е нужен не консуматорски, а творчески дух! Западните държави са за консуматори и при тях технологичните открития и нововъведения са именно заради консуматорското общество. Българския Саракт възкръсва от пепелта, заради тези, които се родиха, които се раждат, и които ще се родят. Не заради избягалите поради еди какви си причини. Битката е тука, тя иска жертви, иска свидни, кръвни жертви и всички ще загубим по нещо и ще плачем за него, важното е, че Слънцето ще изгрее, за да изсуши сълзите ни.

Същото поведение и манталитет наблюдавахме и след руско-турската война, когато някои хора чакаха други да свършат работата, да се освободим, а след това наготово те да седнат на троновете и да командорят, унижават и ръководят съдбите на тези, които са се борили и не са загинали, за да ги накарат да се вайкат, че не са умрели в боя, а са доживели Освобождението.
Трябва да се знае, защо си отиде Левски. Левски си отиде точно заради тези, които щяха да управляват след него. Той не бе предаден, а си отиде, за да не изживее унижението от тези, които ще освободи!

Това в бъдещия Саракт няма да бъде допуснато. Ще бъде забранено на консуматорите да се завръщат и да се ползват наготово от благата, на тези, които са се борили за тях.

Връщане назад няма, г-да емигранти, Българския Саракт затваря портите си за готованци, оплаквачи и нехранимайковци.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 24.7.2010, 19:08
Quote Post


Админ
*******

Група: админ
Съобщения: 16 719
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Загива сърцето на този, който слуша стомаха си.
Той ще спечели презрение, вместо любов.
Човекът с голямо сърце е дар от Бога,
този, който се подчинява на стомаха си, се подчинява на врага.

(Птах-хотеп) Из "Мъдростта на древен Египет"
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 24.7.2010, 19:23
Quote Post


Админ
*******

Група: админ
Съобщения: 16 719
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Йордан_13 @ 24.7.2010, 08:42 )
DBS Къде изчезна Волжска България - финална част
Народ не только письма пишет с просьбой вернуть родное имя болгары, но и объединяет свои усилия для достижения этой цели. Общественно-просветительс кая деятельность клубов Болгар аль джадид, в организацию которой большой вклад внёс Кадыров Р.М.- кандидат исторических наук и ближайший соратник Нурутдинова Ф.- явилась необходимым условием для формирования общественно-политического движения Болгарский Национальный конгресс(БНК), создание которого в 1990 году мы расцениваем как объединение идей С.Ваисова и С.Максуди, как начало нового этапа многовековой борьбы болгарского народа за возрождение Волжской Болгарии и возвращение родного имени болгары.

В качестве примера этой борьбы в новых, сегодняшних условиях демократии, можно назвать дело по упразднению неправомерного названия нашей республики «татарская». Именно с такой просьбой обратился БНК в Госсовет РТ. Мы полны надежды, что истина и справедливость восторжествуют, позорное название нашей республики «татарская» будет упразднено, татарское иго будет свергнуто, и волжские болгары обретут возможность возродить Волжскую Болгарию и возвратить родное имя болгары.

Надеюсь, теперь всем ясен ответ на вопрос: Куда исчезла Волжская Болгария?

Её не поглотила Золотая Орда в XIII веке, как нам пытается внушить официальная историография в лице Института истории АН РТ. Просто на месте Волжской Болгарии российские правители создали в XVI веке Казанское воеводство, в XVIII веке - Казанскую губернию, а затем, уже в ХХ веке - татарскую республику, предварительно разрушив республику Идель – Урал штаты, - законную преемницу Волжской Болгарии, созданную по воле самого народа.

А волжские болгары ни в XIII, ни в XV, ни в XIX веках не превратились в татар в результате смешения с каким-либо пришлым народом. Просто государственная власть, руководствуясь декретом Ленина о создании Татарской республики (ТАССР) от 27 мая 1920 года, насильно заставила их называться татарами.

Президент Болгарского Национального конгресса
Г.Халил
29.06.02

User posted image
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 14.12.2010, 19:33
Quote Post












Откъс от книгата "Първата Държава" на волжския българин и доктор на историческите науки А.Халиков. В него нашите волжски братя правят един прекрасен сравнителен анализ на кръвните ни връзки. Ако някой все пак има желание, нека да го преведе на български, за да го качим в Материали. Текста е уникален.

«Тя преди беше земята на малките българи зад Кам, между река Волга и Беловолжието.... А големите българи отидоха зад Дунав …» («Казанска история»)

Начиная с периода перемещения Болгар в Волго-Камский регион вплоть до 1236-1240г. т.е. до нашествия монгол, существовало независимое государство Волжская Болгария в X-XIII веках признанное другими государствами Европы и Азии. Государство Волжская Болгария имело обширные связи не только со своими соседями: тюркским, фин-угорским, с древней Русью, но и с Восточными народами. Эти связи были экономические, культурные, политические. Естественно, напрашивается вопрос, а были ли связи между Волжскими и Дунайскими Болгарами с их характерной общей культурой в древности. Несмотря на сложность этого вопроса, есть все основания для утвердительного ответа. В средние века эти два Болгарских государства развивались в разных регионах с разным климатом, окружением, верованием, что привело к своеобразию этих государств. При образовании первого государства Дунайской Болгарии участвовали три этноса. Это фракийцы жившие здесь с древних времён, славяне, проникшие на Балканы в V-VII веках и болгары-кутригуры, которые проникли на Дунай в 60-70 годы VII века. И, несмотря на численное большинство славян, сыграли главенствующую роль в объединении этих народов в единое государство. В формировании Волжской Болгарии наряду с болгаро-тюрками, значительную роль сыграли жившие здесь протовенгры с финно-угорским наречием, а начиная с X века свое влияние оказали угыз-кипчакские (Бортасы ,западные кимаки) племена.

Таким образом образовались два этноса и несмотря на различные условия образования этих государств сохранились некоторые общие корни. Общие названия этих народов и их государств, с древних времен обращала на себя внимание. В русских летописях отражено единство Дунайских и Волжских Болгар, их единое происхождение. Первых из них называли «Черные Болгары» а вторых – «Белые болгары». О единстве Дунайских и Волжских Болгар придерживались и арабские авторы. Даже в XII-XIV веках сведения о братских связях Дунайских и Волжских болгар еще живы: так например в 1235 году Венгерские миссионеры во главе с Юлианом прибывают в Асан Болгарию, где правил царь Иван Асен 2 называвшийся царем всех болгар и греков. Здесь им объяснили каким путем надо идти чтоб попасть в Волжскую Болгарию где Венгры хотели увидеть свою прородину . Короче говоря о существовании Волжских Болгар и дороги к ним Дунайские Болгары знали и в XII-XIII веках. В XII-XIV веках оба братских народа попадают в вассальную зависимость от Золотой орды. В списке вассалов Золотой Орды оба эти братские государства включены и находятся рядом : 7) столица Волжской Болгарии Болгар или Биляр. 8) столица Валахии или Болгарии (Бургал) – Тырново». В казанских летописях XVI века при описании Волжской Болгарии одновременно приводятся сведения о Дунайских Болгарах. В XIII веке первый русский историк Татищев В.Н. пишет - «прежде чем попасть на Дунай , Болгары жили в волжском регионе где у них была столица называвшийся велики город Брахимов. Даже в 19 веке историки Д. Шестаков, С.М.Шпилевский и др. считали, что из Волжской Болгарии Славяне (?) под предводительством хана Аспаруха заложили фундамент государства Дунайской Болгарии. В наше время в конце 19 века и в 20 веке ученые не сомневаются о едином происхождении в древности двух народов .

С целью освещения братства и древних связях в Волжскую Болгарию приезжают ученые из Болгарии И.Шишманов (1896) и В. Златарский (1914). Московский ученый Н.Я. Мерперт обращает внимание советских ученых на совместное и одновременное изучение истории Волжских и Дунайских болгар . Он высказывает важную идею о связи части срубной культуры (салтау маяк культурасы) с культурой Болгар. Почти одновременно Н.А. Мерперт (СССР) и Ст. Станичев-Ваклинов (Болгария) проводят сравнительные достоверные археологические раскопки на Волге (Кайбел) и в Болгарии (Нови-Пазар). Были вскрыты захоронения принадлежащие древним болгарам на Волге близ села Олы Тарханы, это совместное изучение в широком плане было продолжено. Для изучения этой важной проблемы проводятся совместные конференции ученых СССР и Болгарии. Для изучении «проблем древних Болгар» начиная с 1976 года по инициативе ученых Т. Татев, Р. Рашев, Дм. Димитрова проводятся встречи раз в 5 лет в городе Шумен, бывшей центром древней Болгарии .

Также, начиная с 1980 г . раз в 5 лет руководителем «Центра Болгаристики» академик Дм. Ангелов проводится Болгарский международный конгресс. Начиная с 1988 г. по инициативе Казанских ученых проводятся историко - археологические конференции о древних Восточно-Европейских Болгарах. Надо отметить о посещении видными болгарскими учеными г. Казань, археологических музеев в Биляре и в Болгаре Дм. Дмитровым в 1979 г. и Р.Ращевым в 1984 г. В результате этих взаимных усилий открылись страницы совместной истории и культуры Волжских и Дунайских Болгар.

В VII-IX веках значительная часть Волжских и Дунайских Болгар были язычниками (тенгриани, б.р.), об этом свидетельствуют древние болгарские захоронения расположенные в регионе средней Волги: в Олы Тарханах, Кайбел , Тетюши, Танкеевка, а на Дунае – Нови- Пазар, Кюлевча, Девня и др. Древние болгары прибыли в VII веке в Праводии расположенный на правом берегу реки Дунай. В район средней Волги и Камы древние болгары прибыли во второй половине VII века. Несмотря на значительную разницу по времени прибытия в эти районы нет разницы в археологической культуре характеризующий этнические особенности народов. Эту схожесть можно наблюдать по керамическим сосудам с блестящей черной глазурью. В отличие от более ранних кувшинов, эти кувшины украшены полосатыми орнаментами. Хронологически в одновременных захоронениях расположенных вдоль Дуная в Нови - Пазар, а по Волге в районе Олы Тархан обращает внимание на одинаковость остатков разнообразной посуды. Даже эти небольшие исследования показывают, что часть древних Дунайских и Волжских Болгар являются выходцами из одного Азовского региона, которые оказываются в окружении различных этнических групп: Дунайские –среди славян и фракиевцев, а Волжские – среди угро – финских, и все- таки, они оказали огромное влияние на формирование экономики и культуры государств Волжской и Дунайской Болгарии , которые по многим показателям одинаковы. Это наблюдается и в строительстве городов которые в форме прямоугольников вытянуты по меридиану и главные ворота городов расположены на южной стороне, например, в городах Плиска и в г. Биляр. В центре этих городов располагались дворцы царей и ханов и главные культовые соружения окруженные крепкими стенами. Сам город был окружен земляными валами поверх которых ставилась частоколы из бревен зарытых в землю между которыми насыпалась земля и камень. Такие укрепления тянутся вдоль реки Дуная в местах опасного прохода врагов. Эта традиция укрепления городов наблюдается и в Волжской Болгарии, до нашествия монгол, где обнаружено свыше 150 укрепленных поселении. В VII - IX веках Волжские и Дунайские болгары в летний период предпочитали жить в юртах. Следы этих царских юрт обнаружены при археологических раскопках в г . Плиска Р. Ращевым , а в г. Биляре, в наружной его части, обнаружены Ф.Хузиным. В городах были распространены и фундаментальные сооружения, разница только в одном: Дунайские болгары строили из камня, а Волжские болгары – из кирпича, но однако здесь встречаются сооружения и из камня. Так, например, известно в великом городе (Биляр) была построена мечеть из белого камня. Дунайские и Волжские болгары как их предки на Дону делали кирпичи стандартной формы : 25-27 см. и толщиной 5 см. В отличие от греков – византийцев и славян - русских наименование этого материала было независимым от них и назывался «тухла» у Дунайских болгар, а у Волжских – «кирпеч» . В условиях суровой природы Волжские болгары свои кирпичные здания обогревали хорошо продуманной системой подпольного обогрева Такие же системы обогрева из керамических труб расположенных вертикально обнаружены в общественной бане и в малом дворце города Плиска. В недавно опубликованной работе Петра Добрева (хозяйственная культура протоболгар. София.1986 г.) особенно ясно показана общность в материалах хозяйственной деятельности и культуры ежедневного обихода протоболгар Дуная и Волги. Общность наблюдается и в сельскохозяйственной деятельности : в системе обработки земли, применяемых орудий труда, в верованиях почитания земли, так например, в захоронениях обнаруженных на Дунае в Раздельне, Изворул, а в районе Волги близ поселений Олы Тарханы, Тетюши и Танкеевка рядом с покойниками лежали серпы. До христианства Дунайские болгары придерживались тюрко - болгарских веровании. В захоронении «Нови - Пазар» среди многочисленных костей не встречается кости свиней как и в захоронениях Волжских болгар – язычников. Болгарские мастеровые, металлурги, в отличие от других, сумели сделать кольчуги из сплошных колец, что значительно повысило их прочность.

В IX веке Дунайские болгары приняли христианство, а Волжские – ислам, и несмотря на это еще долгое время сохранялось общность в элементах духовной и материальной культуры. Они продолжали ставить схожие клейма на кирпичи и посуду, наносили схожие орнаменты на посуду и камни. Свои города называли Великими: великий Преслав, великий Биляр. Для них правая сторона была священной, белая сторона отличалась от черной. Эти особенности духовной культуры требуют еще внимательного изучения . Необходимо отметить также антропологическое сходство Дунайских и Волжских Болгар . Особенно это видно в захоронениях Олы Тархан и Нови- Пазар. Поэтому и в средние века и даже позже являются общими, предметы и имена с атрибутикой « болгари». Например, мягкие кожаные изделия назывались «аль-булгари» на востоке и Средней Азии, («болгаро» - в Италии, зимние хорошие сорта винограда – «булгарине» (Румыния); «булгар» - в России. Несмотря на многие прошедшие века в разговорной речи сохранились общие слова: медь-«бакър» (болг.)- «бакыр (тат.); муж сестры- «бажа» (болг.)- «бажа» (тат.); колено-«бут» (болг.)- «бот» (тат.); поднять хай-«кавга» (болг.)- «гауга» (тат.); лодка-(болг.)- «кимэ»-«киймэ» (тат.), родник-«чишма (болг)-«чишмэ»(тат), тюльпан «лалэ»(болг)- «лэлэ) и даже коренное слово болгар звучит«българ»(болг и та

Източник
Top
anti666
Quote Post












Форумът на волжските българи вече работи. Който разбира руски, може да го погледне през раздела "Приятели" или направо по тази връзка. Имат си отделен раздел, посветен на старата им вяра - Тенгрианството

Древната вяра на волжските българи
Top
anti666
Публикувано на: 19.6.2011, 10:02
Quote Post












А по долу е връзката към другия главен форум за тенгрианство, пак на руски от всички останали жители на Средна Азия. Мястото, където е бил дом на скитобългарите от 4-то хилядолетие преди Христа до началото на нашето хилядолетие, преди завръщането им към прародината им.

Раздел - ТЭНГРИАНСТВО
Top
Сакар
Публикувано на: 20.6.2011, 18:21
Quote Post


Участник
***

Група:
Съобщения: 371
Участник # 2 033
Дата на регистрация: 10-October 09



Браво, добри новини са това. На фона на не особено оптимистичните прогнози за оцеляването на българското съзнание и на българската кръв у нашите волжки братя, тази шепа борбени и озарени от Истината хора подхранват надеждите ни, че в един утрешен, свободен от сегашния затвор, свят, обединението на народите ни ще бъде напълно естествен процес. Стъпили на общи Вяра, държавнически традиции, духовност, светоусещане, че и гени, дунавските и волжките българи с лекота ще придадат смисъл на злощастната сега мъдрост за съединението и силата.

И в подкрепа на горното, като се поогледах на линка, даден от Анти666, намерих чудесна библиотека с няколко ценни книги. А най-хубавото е, че книгите са нови- в Казан постоянно се издават все по-качествени исторически изследвания от сериозни учени-българисти. За щастие (или май за нещастие...) на режима там не му се налага да прибягва до прекалено остри репресивни мерки и доколкото не се опитват да се месят в политиката, на нашите съидейници там се позволява да издават трудовете си.

Всичките книги, които могат да се свалят, са ценни и ги препоръчвам на всеки, който се вълнува от съдбата на волжките ни братя, защото тя е твърде сходна на нашата и много поучителна за нас:

http://bulgarlib.ru/knigi.html
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 22.6.2011, 18:41
Quote Post


Админ
*******

Група: админ
Съобщения: 16 719
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06




Време е двете Българии да се обединят, за да рухне руската мечка и падне американският кондор!

User posted image

User posted image

На фона на тази проява на български дух, виждате колко смешни и жалки са плачовете на русосифилистиците за боядисания паметник на съветската окупационна войска в София. И плашливото му нощно почистване.
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post












Преди време във връзка с някои мои лични контакти бях скептичен и си мислех, че болшинството от волжските българи се смятат за татари, благодарение на системното асимилиране на родовата им памет от хазарското ръководство на Русия. Обаче към посочената по-горе връзка;
http://bulgarlib.ru/knigi.html
се натъкнах на нещо любопитно. Там, в сайта са дадени няколко други връзки към сайтове за волжски българи. И най-долния е част от руската мрежа "В контакте", което е техния популярен аналог на фейсбук. И там що да видя;
В контакте има една група, наречена "волжски българи"
Натиснете ТУК
И като погледнем участниците, ами те ги говорят красноречиво и без някакво преброяване. 31 537 човека само в интернет сайта "В контакте" се самоопределят не като татари, а като волжски българи. Още повече че тази група се води "затворена група" каквото и да значи това. Но 31 хиляди души в Русия да се зоват българи - това променя значително нещата. За ужас на кремълските хазарски гномчета, които всячески подкрепят татаризма. Наскоро четох как Давид Аронович Мендел Дмитрий Медведев специално отишъл на Еньовден в Казан да почете празника им. Хазарското ръководство, окупирало Кремъл си дава ясно сметка, че загубят ли Волжска България, губят и контрола над Руската федерация. Защото Волжска България е градивния камък на Русия.
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: админ
Съобщения: 16 719
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



(Мнение на участник в интернет пространството)

"ЕС е пропит от исляма, гнием отвътре.....Засега боричкането между турските и арабските интереси не им позволява да настъпват толкова бързо.....трябва спешно да се приеме програма за приемане на безарабските българи тук....дори и волжките българи които са мюсюлмани са добре дошли......когато бях в Булгаристан /Татарстан/ си говорих с някои тамошни хора. Един човек Халил Куртов ми каза :"Имате голям проблем с турците и ислямистката фондаментална вълна там, в дунавска България. Ако потрябва и ние ще дойдем да се бием за България. Вие сте последната останала свободна българска земя!".Аз му викам: "Ами нали си мюсюлманин как ще се бием срещу единоверци?" ,а той: "Ами аз съм преди всичко българин и след това мюсюлманин, вие как се бихте срещу сърби,гърци и румънци,че и срещу руснаци "и се хили....И тогава осъзнах нещо - ето тези хора, които превиват врат под властта на руските окупатори, те са готови да се бият за последната свободна земя,защото знаят какво е да си под чужд ботуш....Ето това трябва да се разбере няма значение религията - християнин ли си,мюсюлманин ли си,атеист ли си, тенгрианин ли си важното е,че си българин."
PMEmail Poster
Top
Shan_Yu
Quote Post


Читател
**

Група: участници
Съобщения: 18
Участник # 4 619
Дата на регистрация: 8-May 12



тоцно така iss
PM
Top
Канатица
Публикувано на: 25.12.2013, 17:50
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 927
Участник # 1 054
Дата на регистрация: 25-July 07



Представям ви един сайт на Волжските българи. Издават и електронно списание в *пдф формат. В секция карти имат събрани страхотни исторически такива: http://btimes.sc16.co.uk/BULGAR/Karty/Karty.htm
PM
Top
Сакар
Quote Post


Участник
***

Група:
Съобщения: 371
Участник # 2 033
Дата на регистрация: 10-October 09



В Галерията качих две книжки, които ми бяха изпратени от председателя на организацията "Булгарская национально-культурная автономия" в гр. Уляновск Шаукат Богданов.
Книгите са "Ислам и мусульманская культура в Волжской Булгарии" на Гамирзан Давлетшин и "Об истории булгарского народа" на Шаукат Богданов.
Разказана е накратко историята на волжките българи, както и на унизителното им прекръстване на 'татари'. Ценен е списъкът със средновековни учени в книгата на Давлетшин, както и сведенията за достиженията и откритията им, като например Масуд ал-Булгари, астроном от 14-и в., който половин век преди Дж. Бруно твърди, че Земята се върти около Слънцето и то не като хипотеза, а като очевиден факт.
Мисля, че сведенията в тези книги спокойно могат да се цитират и в темата 'Дивотията на западноевропейците', които закъсняват трагично след нас със своя 'ренесанс'. За съжаление за тези факти дори ние знаем твърде малко.
Радостното е, че при волжките ни братя има истински патриоти и активисти, които развиват сериозна будителска дейност и силно вярват във великото бъдеще на обединения български народ. Трябва да се опитваме да им помагаме с каквото можем и да задълбочаваме сътрудничеството си!

Книги за Волжка България
PM
Top
anti666
Quote Post












Мисля Данчо имаше някаква програма, която конвертира jpg в текстови файлове. Даже и да са на руски, пак ще е по-прегледно и може после да ги събереш в общ файл като книга.
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
Любомир 10/12/2024
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020