www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Свободата - на върха на копията


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Свободата - на върха на копията
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 302
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Още един пример даден от индианците в Перу за собствено народностно и национално самосъзнание. Борбата им срещу глобализма и юдаизма, който иска да заграби тяхната свещена джунгла е на върха на копията им, защото като техническо средство, те разполагат само с това, срещу тежковъоръжените командоси, но духа им е неоценим. И понеже бях сезиран, че не работя достатъчно с човешкия фактор, а само се мотам из разни светилища, ето ви пример какво значи човешкия фактор да е готов и да ратува за Свобода. В България, за огромно съжаление, е налице комунизирана градска маса, в която тепърва трябва да се създават импулси в идеята за Саракта.
И понеже пак съм упрекван, че не търся помощ от Русия и пари оттам, ето ви още един пример, че едни изключително примитивни люде, според рационалните европейски разбирания, не търсят пари от никого и се борят сами - на върха на копията си. Затова казвам: Никаква Русия и никакви пари!
Щом тези, които сме учили на Тенгрианство го могат, значи и ние го можем.


====================================================
http://www.segabg.com/online/new/articlene...id=5&id=0001301






Перуанските индианци стопираха собственото си правителство и транснационалните компании, втурнали се към индустриална колонизация на западна Амазонка - най-недостъпната част от този екзотичен район на света. Перу таи големи богатства и е водеща страна в региона по добива и преработката на сребро, мед, цинк и злато. В страната има големи залежи на нефт и газ. От 2008 г. Перу, подобно на повечето държави от Латинска Америка, дава под аренда част от богатствата си на международни компании - в случая става дума за тропическите гори на Амазонка. Ако през 2004 г. в Перу само 15% от горите са били дадени на чужди компании, днес цифрата достига 70 процента.

Президентът Алан Гарсия спечели изборите през 2006 г. като твърд привърженик на свободната търговия и частните инвестиции. От миналата година той се опитва да отвори дивата Амазонка за чуждестранния, най-вече американския бизнес. Перу има споразумение със САЩ за свободна търговия и Алан Гарсия поиска парламентът да приеме специални закони и да му даде изрични пълномощия, за да приложи споразумението. След като получи каквито закони искаше, президентът издаде през 2008 г. серия от укази, с които

разчисти пътя за транснационалните инвестиции

в перуанска Амазонка. Указите позволяваха на чуждите компании да разработват ресурсите там, без да се допитват до местното население - само с договореност с правителството в Лима. Изследване на авторитетния американски университет Дюк, цитирано от Ройтерс, гласи, че размерът на земята, който трябвало да бъде преотстъпен на компаниите, стигал 72 процента от перуанската част на джунглата.

Това взриви местните индианци, които през април се вдигнаха на бунт, продължил до юни. Те обвиниха Алан Гарсия, че нарушава международните закони за правата на коренното население. Според тях политиката му ликвидира поминъка им и подкопова контрола им върху земята, на която живеят. Гарсия изобщо не поискал мнението им, въпреки че посяга върху техни земи, права и в крайна сметка - върху изхранването им. Като цяло индианците настояваха да се анулират президентски укази за търговско използване на джунглата, които премахваха ограниченията върху добив на нефт и други полезни изкопаеми, върху развитието на инфраструктурата, дърводобива и водните ресурси. По техни данни става дума за площ от 24 млн. хектара от перуанската джунгла.

Епицентърът на сблъсъците бе районът на град Багуа на 1400 км северно от Лима. В протестните акции участваха общо 8500-9000 индианци. Според лидера им Алберто Писано те са представлявали интересите на 1350 населени пункта или около

600 000 индианци от перуанска Амазонка

Кулминацията им бе в края на май. По последни данни убитите от двете страни са 34 души. Международната общност бе стресната от ожесточеността в конфликта. Срещу добре въоръжените командоси индианците излязоха с копия - израз едновременно и на отчаянието, и на непримиримостта им. За радикализацията на настроението им говори и фактът, че те взеха за заложници 38 полицаи, охраняващи нефтени сонди край Багуа. Цялостното олевяване на Латинска Америка също е "бетонирало" непримиримостта им.

Уплашен от ожесточеността на сблъсъка, Гарсия отиде в парламента и настоя да се анулират два поземлени закона. Така автоматично отпаднаха два от указите му, които най-много разгневиха индианците. Президентът наложи също 90-дневен мораториум върху изпълнението на още 7 от указите си, което замразява изпълнението на част от търговското споразумение със САЩ. Истина е обаче, че промяната в позицията му се дължеше и на САЩ. Белият дом му заяви, че ще приеме всякакви промени, стига те да спрат кръвопролитията. По същество

Барак Обама подкрепи индианците

Индианците са почувствали победата още по-сладка, защото Алан Гарсия посипа главата си с пепел. "Трябва да се признае, че е имало серия от грешки", изтъкна той пред Конгреса, когато поиска отмяната на двата закона. Президентът дори се извини, че не се е допитал до населението в Амазонка. Същото стори и премиерът Еуде Симон, който дори обяви, че подава оставка.

Конфликтът в Перу е типичен за постколониалния период през 50-те и 70-те години на миналия век. В този смисъл той е закъснял с близо половин век. По резултати обаче той отива по-далеч от тогавашните конфликти - навремето далеч не винаги местното население или беднотията са налагали волята си над транснационалния капитал. Всъщност, коренът на конфликта е в пренебрежението на Лима към индианците от джунглата, където живеят 30 млн. души, или 10% от населението на Перу. Облагите от отварянето към чуждия капитал и от икономическия бум на Перу изобщо не достигнаха Амазонка. "В Перу джунглата винаги е била източник на сеч, на добив на нефт. Тя никога не е била разглеждана като територия, на която живеят хора", твърди политологът Сезар Хилдебранд, цитиран от Ройтерс. "Докато другите вземат нашите ресурси, ние живеем в мизерия и не можем нищо да направим", гневи се 42-годишният селянин Сирило Ауачи. "Ние, индианците, нямаме бъдеще. Нямаме училища, нямаме болници. Маргинализирани сме", добави 30-годишният Хуан Тинео.

Като цяло конфликтът е само притъпен

"Засега властта деактивира бомбата. Но тя може да бъде активирана отново", заяви Мартин Танака от Института за изследвания на Перу пред американския тв канал Ен Ти Ви. Индианците ще искат анулирането и на останалите 7 указа. Те знаят също, че Гарсия не може да не се вслуша в гласа им, защото ще се бори за преизбирането си през 2011 година. Хилдебрандт твърди, че "туземците" вече създават политически движения.

Противниковият лагер се е оттеглил от някои позиции, но не и от полесражението. "Отстъплението от позицията ни не означава, че се отказваме от принципите си. Просто не искаме нови стълкновения", обяви влиятелната депутатката Кейко Фухимори, която е привърженик на свободната търговия. Тя е дъщеря на бившия президент Фухимори, осъден на 25 години затвор за престъпления срещу човечеството, убийства и отвличания.

Впрочем, индианците също си имат ахилесова пета. Те трудно могат да устояват срещу индустриалното развитие на страната си, срещу търговията и бизнеса. Това в крайна сметка е естествения ход на развитието.

Двете страни ще гонят целите си, но и ще трябва да направят компромис. Предстоят преговори, а възелът може да се развърже, ако индианците почувстват облагите от развитието. И примерно, част от приходите отиде при тях.


PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 302
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



"Отстъплението от позицията ни не означава, че се отказваме от принципите си. Просто не искаме нови стълкновения", обяви влиятелната депутатката Кейко Фухимори, която е привърженик на свободната търговия. Тя е дъщеря на бившия президент Фухимори, осъден на 25 години затвор за престъпления срещу човечеството, убийства и отвличания.

Впрочем, индианците също си имат ахилесова пета. Те трудно могат да устояват срещу индустриалното развитие на страната си, срещу търговията и бизнеса. Това в крайна сметка е естествения ход на развитието.

Двете страни ще гонят целите си, но и ще трябва да направят компромис. Предстоят преговори, а възелът може да се развърже, ако индианците почувстват облагите от развитието. И примерно, част от приходите отиде при тях.
====================================================

А тук е посочено мисленето на шабец-гоите, които днес в България са поне 60% от населението. Хора с абсолютно материалистично съзнание, чието битие се върти около парите. С тези пари, те смятат да купят бунтовниците с копия. Според тях индустриалното развитие е напредничаво, а всичко останало - назадничаво. Наричат го "естествено ход на развитието", а всъщност така се извиняват за своя груб материализъм и плячкаджийство. Ето така действа еврейската върхушка чрез своя слугинаж.
За тези, чието съзнание не е материалистично, които искат да живеят в хармония със своята Майка, Свободата е на върха на копията!
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 302
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



User posted image




User posted image




User posted image
PMEmail Poster
Top
боритаркан
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 25
Участник # 1 936
Дата на регистрация: 6-July 09



А те са просто индианци........а пък ние сме българи май.То изобщо българи има ли в Бълг ария или останха манга,турци,гага узи и др. smil4334ac775281d.gif
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020